Stoisz przed dylematem: szkoła językowa czy korepetycje? Z tego artykułu dowiesz się, kiedy warto inwestować w korepetycje z języka angielskiego, a kiedy postawić na szkołę językową. Lektura artykułu zajmie Ci niecałe 5 minut. Wiedza, jaką z niego wyciągniesz przyda Ci się na lata. Zaczynamy.
Korepetycje czy szkoła językowa

Korepetycje z języka angielskiego – kiedy warto? 

Korepetycje językowe z angielskiego to dodatkowe lekcje, dzięki którym Twoje dziecko powtórzy materiał z lekcji angielskiego nauczanej w szkole i uzyska pomoc w zrozumieniu przerabianego wcześniej materiału.

Korepetycje są doraźną pomocą w sytuacji, w której wystąpił problem z materiałem szkolnym. Uzupełniają wiedzę i potrafią być pożyteczne przed klasówką czy egzaminem.

Warto dokładnie sprawdzić referencje korepetytora, na którego pomoc się zdajemy – ta bardzo powszechna forma nauki języka angielskiego skupia nauczycieli na bardzo różnych poziomach zaawansowania lingwistycznego – bardzo często korepetytorami są studenci. 

Korepetycje są dobre na powtórkę

Korepetycje  – czy to inwestycja w przyszłość? 

Warto zastanowić się, dlaczego w ogóle powstała taka forma edukacji jak korepetycje. Kiedy sięgniemy myślami do własnych doświadczeń szkolnych, przypomnimy sobie, że korepetycje były czymś ekskluzywnym, drogim, niedostępnym dla wszystkich uczniów.

Zazwyczaj prowadzili je ci sami nauczyciele, którzy uczyli danego przedmiotu w szkole. Po godzinach pracy mieli zazwyczaj więcej czasu, by móc skupić się na jednym uczniu i jeszcze raz przekazać mu materiał znany z lekcji.


Logicznym więc jest fakt, że korepetycje są po prostu poprawianiem błędów po niewydolnym systemie edukacji. Tak naprawdę żadne dziecko nie powinno mieć kłopotu ze zrozumieniem tego, czego uczy się w szkole.

Żaden rodzic nie powinien czuć presji, by finansować braki systemu edukacji z własnej kieszeni.

Dlatego korepetycje są dobrym wyjściem, kiedy mamy do rozwiązania jednorazowy problem językowy – choćby powtórkę przed sprawdzianem. Nie sprawdzą się jednak do długofalowej nauki języka angielskiego. 

Korepetycje to uzupełnianie dziur w edukacji, ale nie są przyszłością. 

To krótkotrwała pomoc, liczona na godziny, w której nauka języka angielskiego skupia się wokół jednego, wąskiego tematu. Dobra na uzupełnienie, ale nie na zbudowanie wiedzy, poczucia pewności siebie w języku i przełamania bariery językowej. 

Korepetycje są jak serial  –  to wyrywkowa część całej historii podzielonej na odcinki.  

korepetycje czy szkoła językowa

Szkoła językowa – język angielski na pierwszym miejscu

W Helen Doron English dążymy do tego, by każde dziecko miało powszechny, otwarty i nieograniczony dostęp do nauki języka angielskiego. By mogło z nim dorastać, osłuchiwać się, oswajać od najmłodszych lat.

Nie mamy żadnych złudzeń – nasze dzieci potrzebują znać język angielski. Świat rozmawia dziś po angielsku, praktycznie każde atrakcyjne stanowisko pracy wymaga znajomości języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym.

I tak, jak szybko zmienia się świat i sposób, w jaki się komunikujemy, tak metody nauczania języka angielskiego musiały ulec zmianie.

Niestety, w polskich szkołach wciąż język angielski traktowany jest jak kolejny przedmiot. A język angielski to nie jest kolejny przedmiot w szkole. 

Język angielski to sposób myślenia, rozmawiania z ludźmi, rozwijania pasji i osobowości. 

Szkoła językowa inna niż inne

Dobra szkoła językowa to miejsce, w którym Twoje dziecko nie tylko nauczy się pisać, mówić i myśleć po angielsku.

Dzięki umiejętnie dobranej metodzie nauczania, uczeń zamieni się w pewnego siebie człowieka, który wie, czego chce, rozumie swoje predyspozycje i cel, do którego zmierza.

To dla nas główne zadanie: przyjąć pod swoje skrzydła małego człowieka i wraz z językiem angielskim wyposażyć go w pewność, że znajduje się w dobrym miejscu swojego życia. Helen Doron to nie tylko innowacyjna metoda nauczania języka angielskiego:

Helen Doron English to filozofia rozwoju i rozumienia potrzeb dzieci. 

W Helen Doron nie istnieje wyścig szczurów. Nie istnieje niezdrowa rywalizacja. Nasi uczniowie uczą się od siebie nawzajem, ćwiczą umiejętności interpersonalne, budują relacje społeczne.

W naszym otoczeniu spotykają się dzieci z różnych środowisk, które wzajemnie przekazują sobie swoje doświadczenia pod okiem najlepszych nauczycieli.

Dzięki temu język angielski stanowi dla nich naturalny sposób komunikacji w grupie rówieśniczej. Nie zapewnią tego żadne korepetycje ani prywatne lekcje.  Zapoznaj się z naszymi kursami języka angielskiego.

Szkoła językowa jest jak dobry film – gromadzi wielu bohaterów i wątki, prowadzi jasną historię od początku do samego końca. Bez przerwy. 

Korepetycje czy szkoła językowa? Wybór należy do Ciebie.