Kiedy dziecko może zacząć naukę języka angielskiego? Kiedy zechce! 🙂 Pewnie wiesz, że w szkołach Helen Doron nauczamy dzieci języka angielskiego już od 3 miesiąca ich życia. Może się wydawać, że to za szybko. Zdradzimy Ci sekret: Twoje dziecko i tak już wtedy się uczy :). Angielski dla rocznego dziecka oczywiście różni się od angielskiego dla trzylatka. Dzisiaj opowiemy Ci, od kiedy uczyć dziecko angielskiego.

Kiedy zapisać dziecko na angielski? Nauka roczniaków  

Angielski dla rocznego dziecka to przede wszystkim zabawa. Roczniaki poznają świat wszystkimi zmysłami, jednak jednym z najczulszych jest słuch. Szmery, śpiew ptaków, warkot aut, głos rodziców, grające radio. Małe umysły chłoną je i identyfikują z pierwszymi konkretnymi pojęciami. 

To oznacza, że jest to czas,  kiedy warto zacząć uczyć dziecko drugiego języka. Twój maluszek nie musi zobaczyć ptaszka, by wiedzieć, że chowa się gdzieś w krzakach  – podpowie mu to jego słuch, który wyłapuje każdy trel i każde ćwierknięcie. Bardzo podobnie jest z nauką języka angielskiego dla rocznego dziecka.

W metodzie Helen Doron mocno pobudzamy dziecięcy zmysł słuchu. Dlatego na naszych zajęciach (oczywiście, w obecności i przy udziale rodziców), słuchamy z dziećmi piosenek i prostych opowieści.

Co ważne – nasze zajęcia skupiają się na rozwoju motoryki małej: bawimy się kolorowymi piłkami, pomocami z naturalnych materiałów. Zachęcamy maluszki do kontaktu z innymi dziećmi, a rodziców do wspólnej zabawy. Zobacz, jak wygląda angielski dla rocznego dziecka.

Więc jeśli pytasz, kiedy zacząć uczyć dziecko angielskiego, odpowiadamy, że roczek to doskonały wiek na rozpoczęcie przygody z angielskim. . 

czas na szkolę językową - Helen Doron English

Od kiedy angielski dla dzieci? Nauka dwulatków

Nauka angielskiego dla dwulatka to już pierwsze słowa w języku angielskim, poznawanie zasad pracy w grupie rówieśników i wciąż świetna zabawa.

Dwulatki łakną świata, który je otacza: chcą wszystkiego dotknąć, powąchać, posmakować, zbadać. W metodzie Helen Doron jest to czas wielkich odkryć: pracujemy z dziećmi tak, by pobudzać ich zmysły.

Nadal pozostajemy w atmosferze zabawy, lecz zmieniają się jej zasady. Dużo bardziej angażujemy maluchy do pracy w grupach. Bardzo pilnujemy tego, by każdy mały uczeń czuł się u nas bezpiecznie i nie namawiamy go do aktywności, na które nie jest jeszcze gotowy.

Nasze niewielkie grupy, obecność rodziców i wiedza o rozwoju małych dzieci sprawiają, że nauka angielskiego dla 2 latka to tak naprawdę początek wiadomej podróży z metodą Helen Doron. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, kiedy zacząć uczyć dziecko angielskiego, 2 lata to bardzo dobry wiek. Zobacz, jak ciekawie i inaczej niż wszędzie może wyglądać nauka angielskiego dla Dwulatków.   

Nauka angielskiego dla 2 latka

Czy warto zapisać małe dziecko na angielski? Nauka Trzylatków

Angielski dla trzylatka to czas świadomego mówienia po angielsku. Zwykle trzylatki już bardzo lubią i próbują mówić krótkimi zdaniami. Świadomie.

Oznacza to, że lubią się dzielić z rodzicami tym, co im smakuje (wiadomo, w przedszkolu panie zawsze gotują lepiej!), co chcą na siebie włożyć (dinozaury, postacie z bajek i prawie zawsze – coś czerwonego!), jak się czują (“mamo, przytul”).

Te same zwroty dzieci w szkole Helen Doron mówią już po angielsku. Ten czas nauki w naszych szkołach to czas pełen wzruszeń. Wyobraź sobie, że Twój maluch mówi: “Kiss me, Mommy” lub podśpiewuje pierwsze piosenki w języku angielskim.

To też czas, w którym dzieci coraz chętniej chodzą na zajęcia. Czują się zintegrowane, lubiane i ważne. Dbamy, by to poczucie już z nimi zostało i przygotowujemy je do pierwszych lekcji bez udziału rodziców. Czego możesz spodziewać się po angielskim dla trzylatka? Zobacz tu!

Angielski Helen Doron English przybliża świat | Angielski dla maluszków

Kiedy zapisać dziecko na angielski? Nauka Czterolatków

Nauka angielskiego dla 4 latka to już odważne mówienie w języku angielskim! To czas, w którym rodzice najczęściej dostrzegają bardzo duży progres u swoich maluchów.

Przedszkolaki radośnie mówią, śpiewają a nawet żartują w języku angielskim. Dla czterolatków przygotowaliśmy specjalny kurs, w czasie którego poznają nowych wirtualnych przyjaciół: Paula, Flupa i Babcię Granny Fix.

Dzięki temu nauka języka angielskiego bardzo pobudza wyobraźnię naszych małych uczniów. Dzieci obeznane już z zasadami pracy w grupie, uczą się reguł dobrego wychowania, pozytywnej dyscypliny i elementów samoregulacji.

Bardzo mocno stawiamy na poznawanie, nazywanie i reagowanie na emocje. Nauka angielskiego dla czterolatka to wielki krok. Tak wielki, że właśnie od tego kursu prosimy, by rodzice sukcesywnie wycofywali się z zajęć. Spokojnie, możecie być w poczekalni 🙂

Taka nauka samodzielności bardzo przyda się Waszemu dziecku w przyszłości. 4-lata to naprawdę dobry okres, kiedy zapisać dziecko na angielski Zobacz, jak wygląda nauka angielskiego dla czterolatków w Helen Doron!

Nauka angielskiego dla 4 latka

Kiedy zapisać dziecko do szkoły językowej? Nauka Pięciolatków


Angielski dla pięciolatka to silna stymulacja zmysłów i przygotowanie do nauki języka angielskiego w szkole. Kurs More Fun with Flupe  “zatapia” dziecko w języku angielskim.

Dzieci zaczynają w nim codziennie funkcjonować i rozumieją, że nie jest to dla nich język obcy, a drugi naturalny. Angielski dla pięciolatka to wejście w świat bardziej skomplikowanych i szczegółowych pojęć.

Używamy nie tylko ogólnych określeń na nazwy zwierząt i roślin, ale uczymy dzieci nazw gatunków i rodzajów. Nie zdziw się, kiedy na Twoją uwagę: “Patrz,motyl!” Twój pięciolatek powie: “Mamo, to jest bielinek kapustnik!”. Tak, nasze pięciolatki są zupełnie niezwykłe. Zobacz, jak wygląda angielski dla pięciolatka w Helen Doron!

Kiedy zacząć uczyć dziecko angielskiego? Podsumowanie

Każdy wiek dziecka jest odpowiednim momentem na wprowadzenie nauki drugiego języka. Jak widzisz, w Helen Doron uczymy poprzez zabawę i zawsze dopasowujemy metodę nauczania do wieku Malucha. Nie musisz zastanawiać się, kiedy zapisać dziecko na angielski – po prostu to zrób! Im wcześniej Twoja pociecha zacznie obywać się z obcym językiem, tym lepiej!