Ma 17 lat. Od ponad 10 lat uczy się angielskiego w szkole Helen Doron w Puławach. Mówi, że przychodzi tu jak do drugiego domu.

Słuchaj na:

SpreakerSpotifyGoogle PodcastApple PodcastYouTube

Jak pokonałem swoje obawy przed mówieniem po angielsku?

„Od ponad roku biorę udział w audycjach Teen Buzz Radio czyli anglojęzycznym radio dla nastolatków” – mówi Karol Kowalik. „Na początku miałem dużą tremę, bo to są audycje na żywo, których słucha dużo osób z wielu krajów świata. Niczego nie da się wyciąć, ani powiedzieć jeszcze raz. Do tego cały czas mówi się wyłącznie w drugim języku.

Ale gdy poznałem Richarda (prowadzącego to radio) i porozmawiałem z nim chwilę, to zrozumiałem, że nie ma się czego bać. Przełamałem swój stres i od tego czasu podczas audycji czuję się dużo swobodniej. Właściwie to teraz jest to dla mnie przyjemność, że mogę porozmawiać na żywo z native speakerami”.

Jak wykorzystuję znajomość angielskiego?

„Myślę, że najszybciej wykorzystam mój angielski w podróży. Mam takie marzenie, aby podróżować po świecie i odkrywać nieznane. Wziąć plecak i jeździć po krajach na dziko. Do takich wędrówek angielski bardzo mi się przyda, bo to jest język uniwersalny.

Drugi pomysł to wyjechać po studiach za granicę, do Wielkiej Brytanii czy Kanady, tam zamieszkać i pracować. Albo zacząć już nawet od wymiany studenckiej. W każdym wypadku angielski będzie mi pomocny, bo ten język jest powszechny w naszej globalnej wiosce.”