Nowe technologie w służbie edukacji - Angielski dla dzieci metodą Helen Doron - nauka, kursy, zabawa

Nowe technologie w służbie edukacji

Czy wiecie, że uczniowie Helen Doron uczą się angielskiego nie tylko w czasie zajęć, ale także w domu, w samochodzie, na wakacjach? Wszędzie tam, gdzie akurat są. Potrzebują tylko dostępu do aplikacji na komputer, telefon lub smartfona. Nasze aplikacje zostały specjalnie przygotowanej przez zespół specjalistów od edukacji i nowych technologii. Zdajemy sobie sprawę, że wielu rodziców nie chce, aby ich pociechy korzystały z multimediów. Doskonale to rozumiemy, jesteśmy świadomi obaw i konsekwencji, jakie się wiążą z tym problemem.

Jednak od nowych technologii nie uciekniemy. Warto z nich korzystać, kiedy wnoszą coś do naszego życie, wzbogacają je lub czegoś uczą. Tak właśnie jest z naszymi aplikacjami. Poniżej krótki przegląd i opis kilku z nich. Mogą też być świetną rozrywką na lato, kiedy na przykład dziecko nudzi się w samochodzie lub samolocie, albo kiedy pada deszcz. Gwarantują doskonałą zabawę i naukę, które nie męczy, dlatego idealnie nadaje się nawet na leniwe popołudnia na plaży.

Stworzyliśmy specjalną platformę multimedialną z grami utrwalającymi słownictwo, piosenkami, słowniczkiem, e-kartkami, przeznaczoną dla dzieci w wieku 2-12 lat. Część gier dostępna jest bez logowania, do części potrzebne są login i hasło. Właśnie powstała nowa wersja Kangi Club 2.0. Dzieci mogą tworzyć swoje własne awatary, grać w ponad 100 interaktywnych gier i oglądać swoich ulubionych bohaterów kursów metody Helen Doron. Platforma nazywa się Kangi Club.

Nasi najmłodsi uczniowie, chodzący na kurs „Fun with Flupe” mają dostęp do aplikacji na telefon lub tablet. Nazywa się „Fun with Flupe. English words”. Zapewnia świetną zabawę i naukę dla dzieci w wieku 2-5 lat. Aplikację można pobrać za darmo, bez logowania.

Kolejna atrakcja to aplikacja na telefon lub tablet „Jump with Joey”. Aplikacja jest uzupełnieniem kursu o tej samej nazwie. Dzięki niej podręczniki, z których dzieci się uczą, ożywają 🙂 Stają się trójwymiarowe, mówią po angielsku, śpiewają i zabawnie się ruszają, co umożliwia tzw. „rzeczywistość rozszerzona”. Aby ją aktywować trzeba ściągnąć specjalny program (namiary na tylnej okładce książki) i odnaleźć strony z magiczną różdżką (w podręczniku).

Trudną sztukę czytania po angielsku ułatwi aplikacja na telefon lub tablet – „Helen Doron Read”. Nauka czytania odbywa się tam w sposób globalny, poprzez zabawne historyjki i śmieszne obrazki. Z aplikacji korzystamy także na zajęciach. Kilka książeczek jest dostępnych bezpłatnie.

A jeśli ktoś uwielbia śpiewać, wiele atrakcji czeka na niego w „Helen Doron Song Club”. To specjalny kanał na You Tube z bajkami oraz piosenkami w wersjach karaoke oraz teledyskami dla młodzieży.

Dla naszych najstarszych uczniów mamy młodzieżowe „Helen Doron Radio”. A w nim audycje na żywo, konkursy, wywiady, ciekawostki oraz dużo dobrej muzyki dla nastolatków.

Z nami angielski nigdy nie jest nudny!

Call Now Button