Halloweenowe szaleństwo

czarownica-craftJuż od dzisiaj (teraz jest sobota, 22.10.16) zaczynamy w szkołach Helen Doron obchodzić Halloween. Dlaczego akurat w sobotę? Bo robimy halloweenowy sleepover, czyli party, spanie i śniadanie.

Imprezę zaczniemy od przygotowania halloweenowych masek. A kiedy będę gotowe, zrobimy sobie w nich zdjęcia portretowe i grupowe. Tak, na pewno selfie też. Zwłaszcza, że selfie pojawiło się właśnie w naszych nowych kursach – „Nat and Friends” i „Polly reads and writes”. Bohaterowie nowej serii bajek do nauki angielskiego uwielbiają robić sobie selfie. Podróżują po całym świecie i upamiętniają przygody zdjęciem.

rekawiczka-ze-slodyczamiPo maskach czas na halloweenowe przekąski. I tu mamy propozycję cukierkową. Pyszności bardzo łatwo przygotować. Nie trzeba specjalnych instrukcji, wystarczy obejrzeć zamieszczone zdjęcia i wszystko jasne.

Po przekąskach – zabawy. Bardzo fajne obrazki z halloweenowym słownictwem można naleźć na stronach British Council
Zresztą nie tylko obrazki. Są tam też kolorowanki, pomysły na gry i zabawy, dla dzieci, które jeszcze nie piszą i dla tych, które już potrafią.

Znalazłam też halloweenowe kalambury, które po angielsku nazywają się „Halloween charades”. Poniżej kilka przykładów:

Walk like Frankenstein

Say „Booooo!” like a ghost

Make a “creak” like a squeaky old door

“Hoot” like an owl

Flap your arms like a bat

Walk like a zombie

Say “Happy Halloween” in your scariest voice

Walk like a mummy

Pretend that your trick or treat bag weighs 100 pounds

Do your scariest scream

Pretend to rake up a pile of leaves and jump into it

Cackle like a witch

Pretend to walk through a sticky spider web

Pretend to carve a jack o’ lantern

apple-bobbing-boysNie zapomnimy też o tradycyjnych zabawach halloweenowych. Jedną z nich jest „Apple bobbing”, czyli łapanie zębami za ogonki jabłek, które pływają w misce pełnej wody. Komu uda się ta sztuka, tego czeka szczęście w nadchodzącym roku.

Można też pobawić się w mumię i równocześnie zrobić sobie kostium na halloweenową noc. Uczestnicy zabawy dobierają się w pary. Jedna osoba owija drugą papierem toaletowym. Wygrywa ta para, które pierwsza zrobi mumię.

kregleNa kolację zjemy pizzę. A potem pobawimy się w halloweenowe kręgle, do których przygotowania potrzebujemy rolki papieru toaletowego i czarne markery, żeby narysować oczy duszkom. Do gry można użyć zwykłą piłkę. Ale jeśli ktoś się nie boi (a na Halloween się nie boimy!), niech jako piłkę wykorzysta dynię.

Wspaniałej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.